ÚNOR U BERUŠEK – POVOLÁNÍ

Posted By on 7.3.2021

Během měsíce února jsme  předškoláčky a středňáčky seznámili s těmito týdenními tématy.

Od 1.2. – 5.2. TÉMA : POVOLÁNÍ – Čím budu

Dětem byly představeny jednotlivé profese. Probrali jsme, kde pracují rodiče, kam chodí do práce, co je náplní jejich pracovního dne. Prostřednictvím kreslených obrázků se děti dozvěděly o pestrosti povolání. Při spontánních činnostech se jednotlivci  proměnili na  „kadeřnice, kuchařky, opraváře, automechaniky, montéry, malíře atd..

V pracovních činnostech jsme postavili jako správní zedníci zeď z papírových cihel, vyzkoušeli manipulaci s míchačkou, kolečky, lopatou a zednickou lžicí. Jemnou motoriku jsme procvičili ve vyšívací dílničce, kde bylo úkolem dětí vyšít obrázek podle předlohy. Děvčátka se učila plést jako správné kadeřnice copánky na česací hlavě. Chlapci zkoušeli našroubovat matičky různých velikostí na šroubky. Naplnili jsme staré silonové punčochy vatovou směsí a vyrobili špekáčky jako zruční řezníci. Upekli jsme obrovskou barevnou pizzu z vršků od pet lahví. Vytvořili makové papírové koláče, protože pekařů je přeci taky potřeba.

Prostřednictvím přiřazování obrázků se děti zdokonalily a naučily se, které pomůcky používají ke své práci např. paní učitelky, lékaři, uklízečky, pošťáci, fotografové, řidiči, holiči atd….

Naučili jsme se novou básničku a poslechli nové písničky od Pavla Nováka (POVOLÁNÍ) a Jana Wericha (TEN UMÍ TO A TEN ZAS TOHLE).

Grafomotorika : kuchařka míchající vařečkou – sředová spirála

Při procházce vesnicí jsme si představili práci prodavaček (nákup v obchodě), pošťaček (zastavení se na poště) atd….

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *