Distanční výuka č.1 ( 8.-12.3.2021)

Posted By on 9.3.2021

Téma: „Na svatého Řehoře, čáp letí od moře“

Vážení rodiče, prosíme o splnění zadaných úkolů. Společně s dětmi si projděte úkoly a doporučené činnosti. Úkoly, které donesete poté do MŠ budou označeny, jako POVINNÉ, ty které nejsou povinné budou označeny jako DOPORUČENÉ. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na třídním mailu: berusky@skolatroubky.cz

O datu a způsobu předání budete informováni na webových stránkách MŠ a na svých mailových adresách.

Celý týden se budeme věnovat pomalému „Jarnímu probouzení“ s tématem „Na svatého Řehoře“. Čáp na komíně předznamenává pomalý nástup jara, proto jsme Vám k tomuto tématu nachystaly určité činnosti.

Povídejte si s dětmi o pranostice (POVINNÉ) „Na svatého Řehoře, čáp letí od moře“ : (naleznete v uvedeném odkazu)

http://www.cev-zvonecek.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=325%3Ana-svateho-ehoe-ap-leti-pes-moe-&catid=6%3Anovinky&Itemid=3

Vysvětlete si s dětmi pranostiku Pranostiky na březen

  • „Na svatého Řehoře, čáp letí od moře“
  • „Březnové slunce, má krátké ruce“

K jaru, které chceme zavolat patří i písnička: „Voláme jaro“ Voláme jaro – písnička noty  (DOPORUČENÉ)

Písničku si můžete společně zkusit zapívat s klavírním doprovodem, který najdete na (DOPORUČENÉ) odkaze:https://www.youtube.com/watch?v=GeEyjC5LN6g

Pracovní listy (POVINNÉ) Čáp – pracovní list

Výtvarná činnost (POVINNÉ) Čáp – výtvarná činnost  (pokud nemáte červený papír, vykreslete si 2 proužky bílého papíru červenou pastelkou nebo fixou), nohy nechejte poskládat děti nejprve jako varhánky – procvičíte tak jemnou motoriku prstů. Jestliže nechcete tisknout předlohu, předkreslete dětem podle obrázku černou fixou, děti samostatně pečlivě vykreslí. Můžete použít pastelky, fixy či barvy)

Pracovní činnost – zápich do květináče: „Čáp“ (DOPORUČENÉ) – Čáp – zápich do květináče

K poslechu si můžete pustit písničku „Čáp“ (DOPORUČENÉ) – popřípadě si s dětmi zatančit, najdete na odkaze https://www.youtube.com/watch?v=0joX9A7H7Pk

Jaro můžeme přivítat pozdravem slunce – pohybová chvilka z dětské jógy (DOPORUČENÉ)

Pohádka „O lišce a čápovi“ (POVINNÉ) pusťte dětem krátkou pohádku o zlomyslné lišce, která pozvala čápa na hostinu, jak vše dopadlo? Položte dětem otázky? – https://www.youtube.com/watch?v=y82eEEHYTVc

  • Co znamená slovo zlomyslný?
  • Proč liška dala jídlo čápovi na talíři
  • Jak se zachoval čáp na oplátku
  • Zkuste si vysvětlit pořekadlo „Když neteče, aspoň kape“, znáte ještě nějaké jiné pořekadlo? Zkuste vymyslet a alespoň dvě napsat. Můžete na kterýkoliv pracovní list, který poté přinesete do MŠ  (ze zadní strany)
  • Jak dopadla pohádka?

Čáp sídlí na vysokém komíně, umíš také takový postavit podle čísel? (DOPORUČENÉ) Rodiče, zkuste nakreslit na papír jednoduché komíny a děti budou podle čísel poté skládat kostky (duplo, lego, dřevěné kostky….) – pokud děti nepoznají čísla, nakreslete místo čísla určitý počet teček, ty pak děti určitě dokážou spočítat Komín z kostek

Říkanka: (POVINNÉ) rodiče, zkuste se s dětmi naučit krátkou říkanku

Až přiletí čápi …

… jaro se k nám vrátí

Čáp je velký pták,
dělá klapy, klap,
umí stát na jedné noze,
umí létat po obloze,
hnízdo staví na komíně,
rozhlíží se po krajině.

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI, POZDRAVUJEME VŠECHNY DĚTI A RODIČE 🙂 VAŠE PANÍ UČITELKY, MIRKA, OLINKA A HANIČKA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *