Téma: Podzim na zahrádce, na poli, v lese – Sluníčka

Posted By on 21.9.2021

Děti si povídají o práci na zahradě, pojmenují zahradní nářadí a vyzkouší si v praxi, jak se vytrhá tráva ze záhonu, jak se poryje a pokope záhon. Pozorujeme sečení trávy i zahrady v okolí mateřské školy. Zazpívají si píseň Šel zahradník do zahrady a naučí se báseň Brambora a píseň Kopu, kopu brambory.

Brambora

Koulela se ze dvora velikánská brambora.

Neviděla, neslyšela, spadla na ni závora.

Na co koukáš, závoro?

Na tebe ty bramboro.

Kdyby tudy projel vlak,

byl by z tebe bramborák.

Shlédneme maňáskovou pohádku O veliké řepě a zkusíme si sami tuto pohádku zahrát. Řepu si také prohlédneme, nakrájíme a ochutnáme z ní salát. Poskládáme si puzzle Veliká řepa.

Poslechneme si pohádku O veverce Čiperce a naučíme se písničku Veverka Čiperka. Veverku si vykreslíme na omalovánce. Vydáme se na procházku k lesu a budeme pozorovat, jestli uvidíme nějaké lesní zvířátko. Pojmenujeme lesní zvířátka, která poznáme na obrázku. Zahrajeme si hru Na Budulínka.

Pozorujeme pole v okolí obce, zemědělské stroje, které se učíme pojmenovat a vyjmenovat si, k čemu slouží. Děti si mohou vykreslovat traktor, kombajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *