Týdenní téma u Berušek: Drakiáda (4.-8.10.2021)

Posted By on 11.10.2021

Od pondělí jsme se připravovali na slíbenou Drakiádu. Jelikož se ve třídě objevila velká nemocnost dětí, přeložili jsme ji na jiný termín. Ale i tak jsme si s dětmi povídali o drakovi a podzimním počasí. Společně s praktikantkami si děti vyzkoušely písničku „Draku, vyleť výše“. Děti se učily pracovat se suchým pastelem (rozmazkové křídy) a dokreslovaly draka a listy tuší.

Děti tvořily pracovní listy s grafomotorikou na téma „Drak“, také si zkusily dračí bludiště, ne každému se podařila najít správná cestička. A v neposlední řadě jsme vyzkoušeli „Dračí diktát“. Paní učitelka předříkávala barvičky ztracených mašliček, které měly děti ve správném pořadí lepit na dračí ocásek. Zdánlivě jednoduchý úkol (ale pozor, těžké je, poznat správnou barvičku, stihnout ji najít mezi ostatními, stihnout ji nalepit), děti byly velmi šikovné.

Samozřejmě nechyběly přípravy na Drakiádu – děti pomáhaly navlékat sladké ocásky perníkovým drakům.

Zahráli jsme si nové pohybové hry – „Na draka“ – s ocásky Z krepového papíru. Naučili jsme se říkanku:

DRAKU, DRAKU, TY JSI VÁŽNĚ DRAK?

HUDRY, HUDRY, JE TO TAK.

A MÁŠ ZUBY DRAČÍ?

MÁM A TO MI STAČÍ.

A CO TĚMI ZUBY JÍŠ?

PRINCEZEN MÁM PLNOU SKRÝŠ.

ACH TY LHÁŘI, KAŽDÝ PŘECE VÍ,

ŽE JSI JENOM PAPÍROVÝ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *