Sluníčka: Pečujeme o své zdraví

Posted By on 19.11.2021

K tomuto tématu si povídáme o zásadách zdravého životního stylu: sportujeme, chodíme na čerstvý vzduch, jíme zdravě, ale také předcházíme úrazu.

Zahrajeme si námětovou hru Na lékaře s využitím oblečků lékaře a sestřičky. Zazpíváme si píseň Pavla Nováka „Doktora se nebojíme.“ Podíváme se na pohádku Mach a Šebestová a namalujeme si Bacil prstovými barvami. Naučíme se píseň: „Víš, jak bacit bacila.“

S obrázky si povídáme o sportech, které se dají provozovat v létě, v zimě a po celý rok.

Nejvíce se zaměřujeme na zdravou stravu – ovoce a zeleninu. Při hře Na obchod si zopakujeme názvy zeleniny, vyjmenujeme si zdravé potraviny, které potřebujeme. Vyrobíme si zdravý talíř – na papírový tácek nalepujeme obrázky jídla. vyrobíme si obrázek Jak se smrká do kapesníku.

Básně:

Jezte, děti, zeleninu

Jezte, děti zeleninu, ať nemáte v zimě rýmu.

Myjte ruce mýdlem denně, to bacily odežene.

Zelenina

Na oběd i na svačinu

každý den jím zeleninu.

Mrkev, salát, rajčátka,

vitamínů hromádka.

Dobrota

Mrkev, hrášek, cuketa,

to je, pane, dobrota.

V každém kousku zeleniny

nachází se vitamíny.

Nemoc ta mě neskolí,

nikde mě nic nebolí.

Denně cvičíme s hudbou, se zpěvem nebo doprovodem klavíru. Hrajeme pohybové hry.