Týdenní téma u Berušek – „Kouzelný stromeček“ (13.-17.12.2021)

Posted By on 21.12.2021

Tento týden se v mateřské škole nesl v duchu vánočních příprav. Protože nám ještě Ježíšek nenadělil žádné dárky, tak jsme dělaly vše proto, abychom si je zasloužily. Víme, že nemáme být hodní jen před Vánoci, ale celý rok. Ovšem před Vánoci je to o to víc intenzivnější. Máme rádi svého bližního, víme, že kamarádovi vždy pomůžeme, neposmíváme se mu, všem ostatním lidem děláme radost a celý den se na sebe usmíváme. Aby měl Ježíšek kam dát dárečky, společně jsme s dětmi tvořili vánoční stromečky z papíru.

Abychom udělali radost rodičům, vytvořili jsme dáreček ve formě dárečku.

Předvánoční čas ve školce je především plný radosti, vánočních koled a pohody. I tentokrát jsme s dětmi využili interaktivní tabuli, na které si děti formou hry a zábavy vyzkoušely své rozumové dovednosti. Zazpívali jsme si a naučili se písničku „Předvánoční“. Povídali jsme si o vánočních zvycích a atmosféře. Také jsme si řekli pár vánočních hádanek.¨ Vypracovali jsme pracovní listy a vykreslily omalovánky s vánoční tématikou.

Nezapomněli jsme si vytvořit stromeček z všelijakých kostek a stavebnic. A kdo zrovna nebyl nemocný a stihl se vyfotit, připravil pro rodiče veselá přáníčka.

Také jsme byli tento týden cvičit v hale, kde jsme si to náramně užili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *