SLUNÍČKA, Téma: Tři králové, Nový rok 3. – 7. 1. 2022

Posted By on 11.1.2022

Po vánočních prázdninách jsme se s dětmi společně přivítali znovu ve školce v pondělí 3. 1. 2022.
Povídali jsme si o Vánocích, o tom, co děti dostaly od Ježíška, o tom, že už je nový rok 2022 a popřáli jsme si do něj jen to nejlepší.

Prvním tématem v tomto roce bylo téma Tři králové.

V komunitním kruhu jsme si povídali o příběhu Tří králů, kdo to vlastně byl, kam měli namířeno, co s sebou nesli atd.
Pustili jsme si pohádku „Na vršku – Jak to bylo na Tři krále“ a děti zkoušely pohádku převyprávět.

V rámci výtvarné výchovy jsme si v pondělí vytvořili jednoho z králů pomocí polystyrenových kuliček.

V úterý si děti pomocí třpytek, diamantů, korálků či jiných věcí na zdobení ozdobily královskou korunu.

Ve středu jsme si procvičili grafomotoriku, přesněji horní oblouk. Dotvářeli jsme „ocas“ kometě a vykládali jsme si o tom, jak kometa pomohla Třem králům.

Naučili jsme se krásnou básničku „Na Tři krále.“

„Na Tři krále za vesnicí,
bloudí světem koledníci.
Šlapy, šlapy, šlápoty,
pletou se jim do noty.
Ťuky, ťuky, už tu jsou,
štěstí, zdraví vinšujou.“

V rámci dramatické a hudební výchovy jsme si zahráli na Tři krále, kteří chodí světem a přijdou až do Betléma, kde najdou Ježíška s Marií a Josefem a předají mu věcné dary a zpívají nám všem známou písničku „My Tři králové.“

V rámci rozvoje předmatematických představ jsme s dětmi vypracovali pracovní list – „spočítej koruny a najdi jednu stejnou jako je vzorová.“

Měli jsme mezi námi i prvního oslavence, Adrianku, která nám donesla šampaňské a něco dobrého na zub a my jsme ji za to krásně zazpívali, popřáli a odměnili ji.

Ve čtvrtek 6. 1. k nám zavítalo divadlo s pohádkou „Včelí královna.“
Dětem se divadlo velice líbilo, zapojily se do děje a vypomohly i s kulisami.
Pohádka byla krásná a my se těšíme na další návštěvu.

Do nového roku 2022 přejeme ze Sluníček všechno nejlepší, hlavně zdraví, protože to, jak v dnešní době poznáváme, je nejdůležitější.
Dále přejeme rok plný zážitků, očekávání, pohody a lásky. 🙂