Sluníčka: Zima už je tady

Posted By on 14.1.2022

V tomto týdnu si povídáme o znacích zimního období, popisujeme, co vidíme na obrázku. Naučíme se básně: Leden, Mrazík a Sněhulák. Naučíme se písně: Sněhulák, Padá sníh a Co to cinká za vesnicí. Procvičíme znalost geometrických tvarů.

Z papíru si uděláme sněhové koule, které použijeme na Přehazovanou ve dvou družstvech. Na vycházkách pozorujeme okolní přírodu – u lesa i ve vesnici. Kloužeme se na klouzačkách. Naučíme se hru Na krále a Na sněhové vločky.

Malujeme sněhuláka temperovou barvou a vyrobíme si ho z papíru – jednoho napepováním koleček na malý výkres a dalšího velkého ve skupinkách nalepováním papírových kuliček. Zimní okno si vytvoříme zapouštěním tuše do mokrého podkladu. Z alobalu a bílého ubrousku vyrobíme zimní květinu.

Leden

Leden, leden,

přikryl vodu ledem.

A kde vščera byly louže,

tam to dneska pěkně klouže.

Mrazík

Mrazík cení zoubky, chtěl by do chaloupky.

Co dokáže, to my víme,

dovnitř si ho nepustíme.

Ať maluje pěkně venku

bílé květy na okénku.

Sněhulák

Jedna koule veliká, druhá trochu menší,

třetí koule maličká, na sebe se věší.

Napícháme uhlíky jako černé knoflíky.

Oči, pusu, z mrkve nos,

větší, než-li mívá kos.

Velkou metlu do ruky na holky a na kluky.

A na hlavu plecháček,

už je tu: sněhuláček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *