Sluníčka: Téma „Lesní zvířata v zimě“

Posted By on 8.2.2022

K tomuto tématu využijeme obrázky lesních zvířat a jejich mláďat. Učíme se je pojmenovat, povídáme si tom, jak se o ně starají myslivci, čím se živí. Chodíme na vycházky k lesu, abychom věděli, kde můžeme zvířata potkat. Naučíme se písně: „Veverka Čiperka“ a „Zajíček“. Básně: „Lesní zvířátka“, „Stopy ve sněhu“ a „Ježek“. Děti zhlédnou maňáskovou scénku: Máša a medvěd. Vytvoříme si obrázek medvěda v zasněženém brlohu, lišku v zimní krajině a zasněžený les se stopami zvířat. Zahrajeme si hry Na Budulínka a Na zajíčka.

Stopy ve sněhu

Kdo tu skákal hop a hop?

Sníh nám poví podle stop.

Chodila tu z rána, chodila tu vrána.

Taky čtverák zajíček otisk čtvero paciček.

Ani bažant nescházel, taky se tu procházel.

Ježek

Kam se ježek v zimě schoval?

Neklouzal se, nesáňkoval.

Zahrabal se do listí,

od té chvíle spí a spí.

Zahrabal se do země:

„Lidičky, vzbuďte mně. Až zavoní fialky, zapískají píšťalky.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *