Sluníčka, téma: Zimní sporty a radovánky

Posted By on 9.2.2022

Povídáme si s obrázky o zimních sportech a radovánkách, vyjmenujeme si je, sdělujeme si svoje zážitky a zkušenosti. S využitím pantomimy napodobujeme lyžaře, krasobruslaře, hokejisty, apod. Vyrobíme papírové koule, se kterými hrajeme na koulovanou. Zorganizujeme malou olympiádu s disciplínami: klouzání na skluzavce, slalom, lyžování na lyžích z kartonu a krabičky, hod papírovou koulí na cíl. Zahrajeme si pohybovou hru Na vločky. Podle možností na vycházkách vyzkoušíme klouzání na klouzačkách, na skluzavkách (dětské hřiště).

Ve výtvarných činnostech si nakreslíme a vystřihneme lyžaře, kterému přilepíme lyže z špachtlí. Nakreslíme zasněžený kopec, přilepíme na něj obrázek lyžaře. Kreslíme zmizíkem bruslařskou stopu na modrý podklad. Vyrobíme si pohyblivý obrázek sněhuláků.

Naučíme se básně: „Na bruslích“ a „Zimní sporty.“

Na bruslích

Holky lezou za kamna, že je zima náramná.

Ale správný chlapec nepoleze na pec.

Já jsem chlapec z Nuslí, kde to všechno bruslí.

Než bude čas k obědu, stokrát kolo objedu.

Zimní sporty

Zimní sporty ty mám rád,

snížek je můj kamarád.

Když se voda na led změní,

není se mnou k vydržení.

Brusle, hokejka a puk,

to zná přece každý kluk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *