SLUNÍČKA, Téma: Oblékáme se dle počasí 31. 1 – 4. 2. 2022

Posted By on 16.2.2022

Celý náš tematický týden se nesl v duchu oblečení, jak zimního, tak celoročního.

V pondělí jsme pracovali s demonstračními obrázky. Děti si poslepu losovali obrázek, ukázali ho ostatním a pojmenovali jej. Následně jsme oblečení na obrázcích řadili podle ročního období.

Vysvětlili jsme si pojem „lidské tělo“ a popsali si, z čeho se skládá (hlava, krk, trup, horní a dolní končetiny).
Úkolem dětí bylo obskládat tělo vršky od PET lahví, chlapci horní část těla, dívky dolní část.

V úterý jsme si kreslili DEDOLES PONOŽKY. Každý ji měl originální, dle své fantazie. Použili jsme voskovky a vodové barvy.

V komunitním kruhu jsme si zahráli postřehovou hru „Ten kdo má ….. si vymění místo s ….. !“
(např. Ten kdo má modré tričko si vymění místo s tím, kdo má sponečku ve vlasech.)
V soutěži chlapců a dívek jsme soutěžili o sladkou odměnu. Jednalo se o hru „Kdo se nejrychleji obleče.“ (viz. foto)

Tato hra děti velmi bavila, s oblékáním si pomáhali a na konec jsme zjistili, že se umíme všichni oblékat bez jakékoliv pomoci.

Ve středu jsme „oblékali“ nejlepšího kamaráda z vystřižených kusů oblečení. Úkolem dětí bylo oblečení nalepit a dokreslit, co na obrázku chybí.
Naučili jsme se píseň „Co si oblékneš?“ a doprovodili jsme ji na hudební nástroje.

Čtvrtek a pátek jsme věnovali práci s pracovními listy a pracovním sešitem.

Po celý týden jsme dbali na to, aby byli děti samostatné v oblékání, aby se snažili a popřípadě si řekli o pomoc.