Sluníčka: Velikonoce

Posted By on 14.4.2022

Povídáme si o svátcích jara, o tradicích spojených s těmito svátky. Naučíme se koledy: Velikonoc veliká a Kázal Kadlec. Básně Hody, hody do Provody a Zajíček.

Děti si poslechnou pohádky Kuřátko a obilí a Velikonoční zajíček s využitím maňásků.

Namočíme semínka fazolí a sledujeme, jak klíčí. Pozorujeme, jak se zelená vrba, jaké má vlastnosti vrbový proutek. Zasejeme do truhlíku semínka obilí, pozorujeme, jak rostou.

Barvíme vyfouknutá vajíčka mramorovacími barvami, Vyrábíme zajíčky a slepičky z barevného papíru, Vykreslujeme papírová vejce, vyrábíme zajíčka z dřevěného polínka, také čápa – stříhání, skládáni papíru, slepování. Vyrábíme slepičky z prstových rukavic. Výtvory vystavíme na Velikonoční výstavě v Kulturním domě.

Jdeme koledovat se stromečky a tatary, do obchodů, na poštu, do Školní jídelny, do školy, na Obecní úřad. Všem popřejeme krásné Velikonoce a předáme přání.

Na vycházkách pozorujeme probouzející se přírodu, výzdobu oken. Na zahradě MŠ si připravujeme záhony k setí.

Zajíček

Hody, hody, do Provody,