Sluníčka: Moje školka a moji kamarádi

Posted By on 22.9.2022

Na začátku školního roku se seznamujeme s prostorami v mateřské škole, pojmenováváme je. Určíme si pravidla, která budeme dodržovat. Prvního září jsme měli ve školce kašpárka s pohádkou O červené Karkulce. Učíme se nové písně a básně, kreslíme a malujeme. Povídáme si o zážitcích s prázdnin. Cvičíme s hudbou, nebo doprovodem klavíru.

Protože jsme sluníčka, vyrobili jsme si velké slunce, které nám bude dlouho zdobit šatnu. Sluníčko jsme si namalovali i každý svoje temperovou barvou.

Vyrobili jsme si i budovu školky z papíru.

Říkáme si jména a značky kamarádů, proč se máme rádi. Kamaráda si nakreslíme. Naučili jsme se pohybové hry: Molekuly a Magnet. Zpíváme a tančíme hru Kamarád. Procvičujeme správné držení tužky při plnění úkolů z pracovních listů. Procvičíme si i pusinky při orofaciálních cvičeních.

Mám tě rád, školko

Když táta s maminkou do práce spěchá,

Ve školce kamarád už na mě čeká.

Dobrý den pozdravím a jdu si hrát,

já školku, věřte mi, vážně mám rád.

Těším se do školky

Už se těším do školky na kluky a na holky.

Budeme si spolu hrát, kreslit cvičit, malovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *