BERUŠKY – podzimní přírodniny

Posted By on 17.11.2022

12.10 – 21.10.

Ve školce se objevili veverka a ježeček, společně děti učili poznávat jednoduché houby…které jsou jedovaté a které ne. Na interaktivní tabuli jsme si pustili krátký příběh o tom, jak to chodí v lese a jak houby rostou. Vzpomínali jsme také, které přírodniny ještě můžeme v lese sbírat. Od veverky jsme se dozvěděli, že má ráda oříšky, proto jsme si jich s dětmi pár nalouskali…..a naučili jsme se jednoduchou říkanku :

CHUNDELATÁ VEVERKA, BĚHÁ JAKO ČIPERKA,

RÁDA JÍDÁ OŘÍŠEK, ZRZAVÝ MÁ KOŽÍŠEK.

Ježek děti naučil vytleskávat jednoduchá slovíčka : HOU – BY, LÍ – STE – ČEK, ŠÍ – PEK, KA – ŠTÁ – NEK atd.

Další aktivitou, která děti moc bavila bylo vyskládávání kaštanových obrázků podle předlohy. Děti mezi sebou závodily, kdo bude nejrychlejší.

Kaštany jsme ještě využili při nácviku hodu na cíl. Děti byly rozděleny na dvě družstva a snažily se trefit co největší počet hnědých kaštánků do krabic.

Ve školce se snažíme děti naučit co nejvíc nového a nepoznaného. Skoro všechno je pro ně nové a vzrušující. Při pracovních činnostech využíváme pestré materiály, různé druhy technik a kombinace materiálů. Z listí, které si děti nasbíraly samy jsme tvořili ježky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *