SLUNÍČKA- Karneval, Masopust

Posted By on 24.2.2023

Dvoutýdenní téma karnevalu a masopustu jsme započali „srdíčkovým dnem“ (sv. Valentýn). Od rána jsme si u Sluníček vyráběli srdíčkové zápichy, hráli hry pro rozvoj emocí a empatie a vytvářeli si tak příjemně laděné prostředí.

Další dny už jsme se prostřednictvím zajímavých her a činností seznamovali s masopustem, se zvyky a tradicemi s tímto obdobím spojenými. Děti nápaditě vymýšlely jaké různé půsty by mohly být kromě MASOpustu (KOKINOpůst, ČOKOLÁDOpůst, PERNÍKOpůst…).

V průběhu výtvarných činností jsme si s dětmi krásně vyzdobili prostory mateřské školy ale i sportovní halu. Tam nás i Berušky v úterý čekal, namísto cvičení a sportování, velký Karneval. Rodiče děti oblékly do krásných masek a kostýmů. Společně jsme si pak všichni zasoutěžili, zatančili, zbaštili dobré ovocné špízy a na závěr rozdali diplomy i odměnu v podobě balíčků.

Na konci masopustního tématu víme, že dovedeme upéct chutné koblížky, známe řadu masopustních písní, popěvků, tanečku i říkadel. Oživili jsme si řadu českých lidových pohádek a postaviček z nich. A že máme zase o něco blíže k českým tradicím a zvykům.

Velkou zkouškou bylo pro řadu dětí „spinkání na jednu noc v MŠ“. Ještě větší bylo překvapení, jak to všechny děti krásně zvládly. Užily si společné večerní aktivity, diskotéku, dobré mlsáníčko, pohádku i samotné spinkání s kamarády.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *