BERUŠKY – „Přichází jaro“

Posted By on 27.3.2023

„Kudy zima utekla, nikomu nic neřekla,

asi zadem přes ploty, jsou tam bílé šlápoty ….. „

Společně s dětmi jsme přivítali jaro, které se najednou probudilo v plné kráse. Poznali jsme to tak, že začaly rozkvétat kytičky, zpívat ptáčci, zazelenala se nám travička a dokonce jsme zahlédli včelku a motýlka. Formou her jsme si o jaru povídali celý týden. Podle obrázků jsme poznávali znaky jara, děti byly velmi bystré a vnímavé. Naučili jsme se písničku „Na jaře na jaře, čáp jede v kočáře“ – umíme ji zatancovat.

Nazdobili jsme si kytičku na koberci, ve spolupráci s kamarádem.

Celým týdnem nás provázela jarní atmosféra a také chystání výrobků na Velikonoční jarmark, který se konal na Kulturním domě v Troubkách. Děti byly velmi pečlivé a kreativní. Povedly se nám velmi hezké výrobky, které nám ve třídě vytvořily ten pravý nádech jara a Velikonoc.

Ve čtvrtek jsme byli pozváni do Základní školy na přednášku o našem ptactvu, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací. A dokonce i to, že na Svatého Řehoře, čáp letí přes moře.

Hledáme jaro 🙂

Celý týden jsme procvičovali opět stříhání, lepení, kreslení a malování, vzájemné pěkné chování ke kamarádům. Při hrách jsme se učily reakci na signál (poslechnout mluvené slovo, reagovat na zvuk….), zacvičili jsme si při jarní hudbě, spolupracujeme s kamarádem. Opakujeme neustále pravidla třídy, které se snažíme dodržovat.

Snažíme se podněcovat děti k mluvenému projevu, který je souvislý a dává smysl. Nechávala jsem jim prostor pro volné vyprávění o událostech, na které se právě ptám. Je hezké sledovat, jakou mají děti fantazii a dovedou si poradit.

Chtěli bychom Vám také poděkovat, že vyplňujete anonymní dotazníky, které nosíte zpět do MŠ. Vkládejte je prosím na určené místo. Je to pro nás důležitá zpětná vazba od Vás – od rodičů 🙂

Nové fotografie na www.mstroubky.rajce.idnes.cz

Děkuji, p.uč. Mirka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *