BERUŠKY A JARNÍ KYTIČKY

Posted By on 31.3.2023

27.3. – 31.3.

Po celý týden se děti seznamovaly a učily poznávat jarní kytičky. Příroda

v okolí školky se už probudila a svými krásami krmí všechny, kteří se ji naučili vnímat a pozorovat. Všímat si krásného jara se na každém kroku učíme i s dětmi ze školky. Vždyť se stačí jen projít ulicemi naší vesnice a skoro v každé zahrádce a u každého plotu je vidět tolik barevných kytiček. Nejvíce se děti učí konkrétním a prožitkovým učením. Protože to, na co si děti sáhnou, k čemu si přivoní a co si samy osahají se jim nezapomenutelně vryje do paměti. Děkujeme dětem, které přinesly kytičky do naší beruškové vázičky. Narcisky, zlatý déšť, větvičky ovocných stromů a hyacinty nám tu celý týden voněly a připomínaly, že už za námi dorazilo pravé jaro. To jaro, na které jsme se už všichni moc těšili. Naučili jsme se novou písničku (NA JAŘE, NA JAŘE, ČÁP JEDE V KOČÁŘE….).

Každá beruška si vytvořila rámeček z kytiček, které nám vyrostly na školkové zahradě. Současně se děti snažily tyto květinky pojmenovat. Zatím je travička posetá samými fialkami a sedmikráskami a za plotem nám vykvetl zlatý déšť.

V úterý se nám hrozně ochladilo. Jaro se ještě rozhodlo nabrat sílu a poslalo na nás zpátky zimu. My se ji rozhodli vyhnat. Děti vyrobily velkou morénu, která na nás počkala ve školce a malé morénky z rohlíků a ty jsme šli společně s dětmi ze Sluníček vhodit do Bečvy a vyhnat zimu nadobro pryč!!! Snad se nám to podařilo, protože už ve čtvrtek se na nás zase začalo usmívat slunce.

Zacvičili jsme si s básničkou, kdy se děti snažily zdramatizovat rostoucí sněženku. Básničky s pohybem jsou u dětí velmi oblíbené.

SNĚŽĚNKA

ZE SNĚHU UŽ VYKUKUJE, PRVNÍ MALÁ SNĚŽENKA. PROTÁHLA SE, ZAMRKALA, KOLEM SKÁČE DÍVENKA.

RUKU SVOU UŽ NATAHUJE, ŽŠ SNĚŽENKU VEZME SI. TA NA NI VŠAK ZDOLA KOUKNE A POTOM JI POPROSÍ.

NETRHEJ MĚ, JEŠTĚ ROSTU, OKOLO JE DOST LIDÍ. VÍC RADOSTI TAK UDĚLÁM, KDYŽ MĚ KAŽDÝ UVIDÍ.

Opět jsme trénovali stříhání. Musím moc děti pochválit, v tomhle se od začátku roku velmi polepšily !! Květinky vytvářely kombinací více technik. Obtiskovali jsme mycí houbičku nabarvenou zelenou barvou aby nám vznikla tráva, nalepili vystřihané a slepené květiny a dokreslili rámeček.

Zručnou ruku děti předvedly při namotávání barevné vlny na karton vystřižený do tvaru tulipánu. Docela se jim podařili, co říkáte. Nejsou sice ještě úplně hotové, ale to stihneme v následujícím týdnu.

Stihli jsme i skládání puzzlí s tematikou jarního kvítí. Děti ve dvojicích skládaly podle předlohy.

Mějte hezký víkend plný sluníčka….p. uč. Olga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *