Berušky – „Tradice a zvyky – Velikonoce“

Posted By on 6.4.2023

KROPENATÁ SLEPIČKO, DEJ MI JEDNO VAJÍČKO.

OBARVÍM HO NAČERVENO, BUDE JAKO JABLÍČKO.

Jsou před námi svátky jara – Velikonoce, které se jeví prozatím velmi chladně. Ale nám to nevadí, my si jaro přivoláváme ve školce. Voláme sluníčko písničkou „Na jaře, na jaře“ a „Jaro je tu“.

Naučili jsme se říkanky o Slepičce, které jsme využili i jako doprovod pro pohybové hry.

KDYŽ JSEM ŠEL OKOLO DVOREČKU, CHYTIL JSEM ČERNOU SLEPIČKU,

A TA MĚ KLOVLA DO MALÍČKU, TO JE ONA !!!!!

Povídali jsme si také o zvycích a symbolech Velikonoc – rádi hrajeme hru „Když se řekne…co tě napadne?“ V tomto případě jsme hráli hru „Když se řekne Velikonoce, co tě napadne?“ – a děti pak jmenují různé nápady k danému tématu. Většinou se nám podaří vymyslet spoustu slov, některé děti dokonce opakovaně. K Velikonocům patří i krásná výzdoba…..přáníčka…… a výtvory, kterých děti opravdu vyrobily nespočet.

K tématu jsme dělali různé činnosti, které dětem rozvíjely nejen motoriku, pozornost, ale i fantazii…..

V týdnu nás také navštívilo divadlo, které se dětem moc líbilo.

V úterý jsme se přichystali na koledu po vesnici. I přes chladné počasí jsme si to moc užili a vykoledovali si spoustu odměn.

Myslím si, že Velikonoce mohou přijít 🙂 těšíme se a všem přejeme Krásné a veselé Velikonoce !!!!!!!!!!

P.uč. Mirka 🙂