Sluníčka: Tradice a zvyky – Velikonoce

Posted By on 12.4.2023

K tomuto tématu si povídáme o svátcích jara, o změnách v přírodě. Naučíme se básničky a říkadla k vynášení zimy a vítání jara. Objevujeme velikonoční tradice a zvyky. Říkáme si, proč se dodržují. Zpíváme píseň: Nesem my Mařenu, Velikonoc veliká, Hody, hody, doprovody.

Vyrábíme velikonoční dekorace -slepičky, zajíčky, kuřátka, barvíme kraslice různými technikami: cibulovými slupkami, ubrouskovou technikou, vyškrabáváním, krekovacími barvami. Vyrábíme přáníčka a ozdoby z různých materiálů.

Na vycházce jdeme k Bečvě a vyhodíme do vody Moranu. Obcházíme Troubky, zazpíváme všem na OÚ, v ZŠ, v obchodech, na Poště, v jídelně, u paní zubařky. Také všem předáme přáníčka.

Hody, hody, doprovody

Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovany.

Nedáte-li malovany, dejte aspoň bíly,

slepička vám snese jiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *