SLUNÍČKOVÝ A ČARODĚJNICKÝ DEN U BERUŠEK

Posted By on 28.4.2023

24.4. – 28.4.

Přes víkend čarovalo sluníčko a když jsme došli v pondělí do třídy, zjistili jsme s údivem, že skoro všechna semínka nám krásně naklíčila. Sluníčko a teplíčko jejich růst popohnali a děti měly velkou radost a poměřovaly si, které rostlinky vyrostly nejvýš.

Oslavili jsme společně svátek obou Vojtíků a Jirky. Kluci se podělili s dětmi o sladkosti, které jim na oslavu přinesli. Zatancovali jsme oslavencům taneček a jednotlivci jim popřáli hlavně hodně kamarádů a zdraví. Pro radost si domů odnesli drobnost jako dáreček.

Ve středu nám prosvětlila celé dopoledne žlutá barvička. Skoro všechny děti společně s p. učitelkami dorazily oblečeni do žluté barvy. Trička, tepláčky, legíny, dokonce i ponožky…..chci poděkovat všem rodičům za báječnou spolupráci a také za kytičky, které s dětmi připravily a které nám vytvořily sluníčkovou atmosféru. Použili jsme je k vyskládání slunce a ke všem jsme přivoněli, abychom zjistili, jak je příroda mocná a hýří barvami a vůněmi. Všechny květinky skončily ve váze a že jich bylo…..narcisky, tulipány, petrklíče, maceška, gerbera, plno pampelišek atd…..DĚKUJEME

Povídali jsme si o sluníčku, jak je pro všechno na světě důležité, jak probouzí včeličky a jak jsou pro přírodu včely užitečné. Ochutnávali jsme med a naučili se krátkou říkanku :

MALÁ VČELKA

TVRDILA MI RÁNO VČELKA, ŽE JSEM MALÝ , ONA VELKÁ.

JAK TO VLASTNĚ VČELKA MYSLÍ? CO TO PLÁCÁ ZA NESMYSLY?

JA JSEM PŘECE VELKÝ DOST, ROSTU MÁMĚ PRO RADOST !

Děti vystřihovaly žlutá kolečka, obtiskovaly lístečky od pampelišek a dotvořily obrázek tak, aby vypadal jako pampelišky.

Ve čtvrtek jsme si užili úplně celá školka DEN ČARODĚJNIC. Jedna taková čaroďka jménem BLUDIMÍRA připravila pro nás pro všechny dopoledne plné her a úkolů. Ráno se děti naučily kouzelné zaklínadlo, nechali jsme ve sklenici vybublat smradlavý lektvar, do kterého děti naházely různé ingredience, nad kouzelnou věšteckou koulí si každé dítě vyřklo své přání a každý si vymaloval čarodějnický kotel.

Při svačince si všichni pochutnali na opečeném špekáčku. Museli jsme být při opékání velmi opatrní, protože takový oheň, to je věc nebezpečná !! A s plnými bříšky jsme se vydali za pokladem. Cesta byla značená červenými fáborky a čekalo nás plnění několika úkolů. Protože taková cesta za čarodějnickým pokladem není vůbec jednoduchá. Na školní zahradě bylo sedm stanovišť a po cestě dalších šest. Prostě si všechny děti musely odměnu náležitě zasloužit.

Opět velmi děkujeme za skvělou spolupráci při vytváření kostýmů pro děti.

V pátek už byly děti tolik rozdováděné, že jsme si v pohybové chvilce zkoušeli relaxaci, aby došlo ke zklidnění dětí, abychom se naučili vnímat své tělo, povolit končetiny a naslouchat reprodukované hudbě. Musím říct, že už teď koncem dubna jsou děti velmi hlučné, moc nám v poslední době nejde ani poslouchání a kluci si dokonce ubližují, hádají se a proto se snažíme, aby atmosféra ve třídě byla klidnější a pohodovější….

Přeji vám klidné dny, p. uč Olga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *