Distanční výuka č.3 (22.-26.3.2021)

Posted By on 22.3.2021

Téma: Tradice a zvyky – Velikonoce (Velikonoční zajíček)

Vážení rodiče a milé děti. Již třetí týden společně tvoříme výuku na dálku a chtěly bychom poděkovat těm, kteří nám již dodali zpracované a podepsané úkoly do MŠ. Tento týden se společně vydáme po stopách velikonočního zajíčka, který nám pomaličku otevře atmosféru nadcházejících Velikonoc.

Termíny odevzdání úkolů (distanční výuka z minulých týdnů) do MŠ:

Úterý (23.3.) a Čtvrtek (25.3.) – od 8.30-10.30 hod. – zvoňte na zvonek

Víte, proč je zajíček symbolem Velikonoc?

Zajíček se považuje za symbol zmrtvýchvstání. Jelikož nemá oční víčka, nikdy nespí. Tradice zajíčka, který nosí vajíčka, dorazila do České republiky z Německa. Zajíc patří k symbolům Velikonoc i proto, že se na jaře často dostává do blízkosti lidských obydlí, kde hledá potravu. Obdobným způsobem se s Velikonocemi pojí i liška.

Písnička : „Běžel tudy zajíček“ (poslech POVINNÉ)

Písnička: „Běžel tudy zajíček“ – noty a text (může se malinko lišit od nazpívané verze na youtube)

Pracovní list – „Zajíčkovy květiny“ (POVINNÉ)

Pracovní činnost (POVINNÉ) – Kdo se schoval do obrázku? Obrázek je přeházený, nejdříve rozstříhej přesně podle čar a poté zpátky nalep, teď už ovšem správně, na papír velikosti A4, uvidíš, co se objeví.

Zasaďte si obilí, aby Vám do Velikonoc vyrostlo. Pokud ho budete mít v teple, vyroste již za týden, pokud bude v chladnu, dá si na čas. (DOBROVOLNÉ)

Říkanka: „Koleda, koleda jarní trávo“ (POVINNÉ) – k sázení osení

Koleda, koleda jarní trávo,

ať je tady všechno zdrávo.

Koleda, koleda travičko,

vyskoč aspoň maličko.

A pak ještě výš,

udělej nám skrýš.

Pro zajíčka, pro vajíčka,

i pro toho koledníčka,

co si pokoj nedá, a vajíčko hledá.

Velikonoční zajíček – výtvarná činnost (POVINNÉ) – vytvoř si jednoduchého zajíčka s barevným pozadím, které buď můžeš namalovat, nebo nalepit z barevných proužků papíru. Šablonu zajíčka Ti pomůžou vytvořit rodiče, dozdob detaily černou fixou, ouška růžovou pastelkou.

Společné procvičení s PÍSNIČKOU „Do rytmu se hýbej“ – POVINNÉ (písničku známe), děti ukážou rodičům, jak se umí protáhnout 🙂

Každý z Vás jistě chodí na procházky, společně s dětmi objevujte krásy přírody podle zadání „Jarní procházka“. Pokud najdete – zaškrtněte si. Tento úkol můžete plnit po celou dobu distanční výuky a donést ho až se otevře MŠ.

DOBROVOLNÉ NÁMĚTY NA TVOŘENÍ A DEKORACI (pokud budete mít čas a náladu, vyzkoušejte náměty, viz.níže, tyto již nejsou povinné)

UPEČTE SI PERNÍČKY

Upečte si velikonočního zajíčka:

https://www.vareni.cz/recepty/velikonocni-zajicek/

Vytvoř zajíčka pro koledníky, jako dárek – Sklenička plná dobrot

https://cz.pinterest.com/pin/560346378635747784/

Papírový zajíček podle Tvojí ruky:

Papírový věnec, jako dekorace:

https://cz.pinterest.com/pin/285556432609840643/

Zatancuj si a zazpívej společně s Míšou Růžičkovou:

Zábava pro děti i rodiče:

Skvělá zábava: „Domácí pátračka!“ – aby ses nenudil/a (co se dozvíš zajímavého?)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *