Téma týdne – Já a moji kamarádi (BERUŠKY)

Posted By on 17.9.2021

13. – 17.9.2021

Pro Berušky byl tento týden seznamovací. Naučili jsme se oslovovat se křestními jmény, vysvětlili si, jak se k sobě navzájem chovat. Kamarádství ve školce je moc důležité, vzájemně si půjčovat hračky, děkovat a vycházet si vstříc jsou základními předpoklady dobrého fungování dětské skupiny. V pondělí jsme společně s předškoláčky začali jezdit na předplavecký výcvik do přerovského bazénu. Děti se snažily chodit po dně bazénu, lovily barevné míčky z vodní hladiny, foukaly do vody a jezdily na skluzavce.

V rámci ranních her jsme se zaměřili na společenské hry, aby se děti naučily pracovat ve dvojicích a dávat prostor jeden druhému. Ve školce se musí udržovat pořádek a aby nás nenavštívil „Skřítek Nepořádníček“, tak jsme se naučili uklízecí básničku: “

Cinky, linky na zvoneček, hračky mají svůj domeček. Cinky, linky do toho, ať je brzy hotovo! Hračky na své místo dáme, ať je zítra nehledáme.

Během společné pohybové chvilky jsme obskládali postavu ležícího kamaráda vršky od PET lahví. Zaskákali si na jedné noze, abychom trénovali rovnováhu a lozili po čtyřech. Zacvičili jsme si s tenisáky a s padákem. Nejvíc jsme se nesmáli při pohybové hře “ Na slepou bábu“. Při pobytu na školní zahradě si děti užívaly sluníčka. Využili jsme teplého počasí k hrám na pískovišti a všech herních prvcích, které máme k dispozici. Pošťák nám přinesl balíček, ve kterém byly pro všechny písanky. Společně jsme si vybarvili přední stranu a děti se snažily samy si pracovní sešit podepsat, aby se nám písanky nepopletly. Z natrhaných barevných papírových čtverečků si berušky vylepily počáteční písmenko svého křestního jména.

Vypracovali jsme společně několik pracovních listů. Úkolem dětí bylo barevně, podle pokynů paní učitelky vybarvit oblečení kamarádů. Zaměřili jsme se na nácvik správného úchopu pastelky ( Do zobáčku tužku dáme, prostředníčkem podkládáme). Dalším úkolem bylo puzzle – sestavit rozstříhaný obrázek holčičky a chlapce a pastelkami vybarvit. Při procvičování seriality měly děti v přesném sledu nalepit samolepicí kolečka na předtištěný pracovní list. V rámci rozumové výchovy si upřesnily pár pojmů z oblasti jídla a hraček, museli rozlišit jednotlivé obrázky a správně zařadit do dané skupiny.

Naučili jsme se básničku :

KAMARÁD, KAMARÁD, TO JE TEN, KOHO MÁM RÁD. POMŮŽE MI, PORADÍ, PO TVÁŘI MNĚ POHLADÍ.VŠICHNI JSME TU KAMARÁDI, A PROTO SE MÁME RÁDI !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *