Týdenní téma u Berušek – Ovoce (1.-5.11.2021)

Posted By on 5.11.2021

Celým týdnem nás provázela sklizeň různého ovoce, které můžeme natrhat na zahrádce. Ale nejen to, seznámili jsme se i s exotickým ovocem, jako je ananas, banán, kiwi, pomeranč a citrón. Nakonec jsme si povídali i o tom, jak se ovoce zpracovává. Ochutnali jsme nejen jablíčkové křížaly, které jsme si vlastnoručně nasušili, ale také povidla, která jsme si namazali na toustík.

Další zajímavou činností byly předmatematické dovednosti a třídění papírových jablíček a hrušek. Děti měly za úkol poskládat vždy zadaný počet jednotlivého ovoce. Jak se nám dařilo? Děti Vám jistě rády odpoví 🙂

Výtvarné a pracovní činnosti jsme tento týden stihly opravdu hodně. Nejprve jsme začali nakrájeným jablíčkem (křížalou), které si děti měly nejprve vykreslit, pak vystřihnout a po nakrájení opět složit dohromady.

Protože děti správně uhodly, že se ovoce i zavařuje, udělaly jsme si kompot. Jednoduše jsme pracovali s jablíčkovým tiskátkem a poté jsme dokreslili černým fixem jadřinec a stopku.

Další zábavou pak bylo skládání půlených obrázků, které si děti nejprve vystřihly a poté hledaly správnou polovinu daného ovoce. Každý se s úkolem popasoval, co to šlo 🙂 Další úkol byl uhodnout správné pořadí chybějícího ovoce na řádku. A aby se nám jablíčko nezatoulalo, našli jsme mu cestičku do misky (bludiště).

Naučili jsme se písničku „Měla babka, čtyři jabka“ jako valčík společně s hrou v kroužku na koberci. Umíme říkanku o „Švestce a červíkovi“

ŠVESTKA NA ZEM SPADLA – TLESK, PLESK, BUM

ČERVÍČKOVI NA ZÁDA – TLESK, PLESK, BUM

ČERVÍČEK SE STRAŠNĚ LEK – TLESK, PLESK, BUM

¨ŽE TU ŠVESTKU CELOU SNĚD – TLESK, PLESK, BUM. (děti Vás naučí i s ukazováním)

Za odměnu jsme si udělali nejlepší dobrotu na světě 🙂 máčené jablíčko v čokoládě, oříškách a sladkostech 🙂

Všechny ostatní fotky najdete na webu mstroubky.rajce.idnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *