Týdenní téma u Berušek (15.-19.11.2021) – Zdraví a vitamíny

Posted By on 19.11.2021

Celý týden nás provázelo téma o našem zdraví. Povídali jsme si s dětmi o tom, jak pečovat o své tělo a své zdraví. Jak správně pečovat o své zuby. Děti dokonce věděly, že pokud nás přepadne nemoc, je dobré pít teplý čaj s citrónem a zalézt si do pelíšku. Pokud nám nepomůže čaj, je potřeba vyhledat doktora, který předepíše medicínu. Starší děti už umí dokonce polykat i prášky. Také jsme hodně opakovali to, že když budou děti jíst hodně ovoce a zeleniny, budou mít spoustu vitamínů. A nejen to, důležité je jíst i ostatní potraviny a hlavně teplé polívečky, kde je hodně zeleniny.

Vyrobili jsme si vlastní čaj, který byl právě s citrónem, a doplnili ho opravdovým sáčkem z čaje, který voněl po bezu a citrónu.

Také jsme se naučili říkanku, která se k tématu hodí:

KDYŽ TĚ TRÁPÍ RÝMA, ČAJ S CITRÓNEM JE PRÍMA.

VITAMÍNY POMOHOU, ZLÉ BACILY PŘEMOHOU.

ZALEZ PĚKNĚ DO TEPLÍČKA, POŠLI SÍLU DO TĚLÍČKA.

A ZA PÁR DNÍ SLÁVA, SLÁVA, KLUK JE ZDRÁV A HOLKA ZDRAVÁ.

Společně jsme vypracovali grafomotorický list s čajem a teplou párou, která vychází z čaje a my víme, že je potřeba dávat pozor, abychom se neopařili.

A kdo byl odvážný a chce být zdravý, ochutnal nakrájený citrón, který nám vykouzlil kyselý výraz v obličeji 🙂 ale byla legrace. Někdo se neodvážil ochutnat vůbec, jiní si zase přidávali.

V závěru týdne jsme společně oslavili Matýskovy narozeniny – VŠECHNO NEJLEPŠÍÍÍÍÍ !!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *