ZDRAVÁ STRAVA U BERUŠEK

Posted By on 26.11.2021

22.11.-26.11.

Celý týden jsme se s dětmi dále seznamovali s tématem zdravého životního stylu. Důležitost vyvážené a pestré stravy by se měla dostat do povědomí dětí již v útlém věku. Naučili jsme se rozlišovat zdravé a zdraví neprospěšné potraviny.

Z plastelíny si děti vymodelovaly bacily a bakterie a v rámci dechové gymnastiky si procvičily své dechové možnosti. Přes brčko rozfoukávaly skvrny z barevných tuší a vzniklé fleky domalovaly tužkou a podle své fantazie z nich dotvořily opět bacily.

U klavíru jsme procvičily hlasivky a naučili se s dětmi novou písničku.

HONIL BACIL BACILA, PO MATEŘSKÉ ŠKOLCE,

CHTĚL UŠKODIT KLUKOVI, TAKY MALÉ HOLCE.

DĚTI SI VŠAK PŘED JÍDLEM RUCE MÝDLEM MYLY,

NAD VLEZLÝMI BACILY, ONY ZVÍTĚZILY.

V letošním školním roce je situace ohledně našeho zdraví přímo alarmující. Pořád v našem oddělení bojujeme s nějakými nemocemi a virózami.

Naučily jsme děti správně používat mýdlo a ručník, někteří neumí ještě pořádně smrkat, proto jsme procvičovali i toto. Vysvětlili jsme si, jak je důležité si při kašli zakrývat ústa a po vysmrkání zahazovat použité kapesníky hned do koše.

Během rozumových činností jsem dětem vysvětlila, jak se dělá v nemocnici sádra, měřili jsme si teplotu digitálním teploměrem a vyzkoušeli si, jak se váže obvaz.

A spoustu dalšího. Přeji Vám všem v této zvláštní době hlavně dlouhodobé zdraví a pevné nervy. P. uč. Olga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *