Týdenní téma u Berušek-Mikuláš (29.11.-3.12)

Posted By on 6.12.2021

Přípravy na Mikuláše bývají vždy zábavné a plné očekávání, zda nám něco nadělí, či nikoliv. Chodí společně s andílkem a roztomilým čertíkem. I letos nám napsal, že se přijde za námi do školky podívat. A opravdu přišel. Nachystali jsme a vyzdobili s dětmi celou třídu, šatnu i schodiště. Také jsme nacvičili mikulášský program, který jsme mu přednesli. Mikulášská atmosféra se nesla třídou celý týden. Děti vyráběly čerty, od kterých se pekelně zašpinily, ale to už tak v pekle chodí.

Také jsme zkoušeli čarovat a dělat všelijaká čertovská kouzla. A podařilo se. Děti namalovaly na výkres žluté peklíčko z pekelného koření a do toho kreslily bílou vodou čertíka – jak je možné, že najednou čertík zčervenal? Kdo by chtěl vědět to správné zaklínadlo, nechť se optá ve třídě paní učitelky.

Děti měly možnost pracovat také na interaktivní tabuli na téma „Advent“. Vyzkoušely si tak zrakovou, sluchovou a rozumovou oblast.

A jak jsem již zmínila „Advent“, tak nám právě začal a my jsme s dětmi mohly rozsvítit první svíčku na adventním věnci (papírovém) a rozdávat dětem postupně dárečky z adventního kalendáře. Letos máme připravený rovnou dva – perníkový a papírový.

Advent nás připraví na Vánoce, tak jsme si povídali o tom, jak je vhodné, abychom k sobě byli milí a hodní, abychom se k sobě dokázali chovat tolerantně a hlavně, abychom se měli všichni rádi. Tohle všechno jsme slíbili i Mikulášovi, kterého jsme nejen vyrobili, ale i tomu, který přišel k nám do Berušek.

Děti měly taktéž možnost ozdobit si perníčky, a že se jim to povedlo. Samozřejmě, že si je za odměnu mohly zbaštit 🙂

Program s říkankami, tanečky a písničkami se Mikulášovi moc líbil, proto děti odměnil dárečkem. Ale pozor, najdou se mezi Beruškami malá zlobidla, která měla na mále. Nicméně všechny děti slíbily Mikulášovi, že pokud zlobí, že se propříště opravdu polepší. Moc jsme si to užili a už se těšíme na příští rok. Nyní nás čekají přípravy vánoční, tak vzhůru do toho 🙂 Všechny fotografie vložíme postupně na rajče. S pozdravem Vaše p.uč. Mirka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *