BERUŠKY – VÁNOCE

Posted By on 22.12.2021

(20.12. – 22.12.2021)

NADÍLKA

Vánoční stromeček v pokoji stojí,

děti ho po roce slavnostně strojí.

Nahoru hvězdičku, doprostřed andílka,

dolů jen maličko, tam bude nadílka.

Stejně, jako se píše v kratičké vánoční říkance, jsme si spolu s beruškami ozdobili naši vánoční jedličku. Stromeček máme krásný, voňavý….prostě opravdový. Každé ráno vítá všechny příchozí dětičky kouzelnými světýlky.

Náš poslední vánoční týden se nesl v pohodové vánoční atmosféře. Pavlínce děkujeme za vánoční svícen, plamínek bílé svíčky hořel a připomněl nám, že brzy bude štědrý den.

Taky se nám tady všechno třpytilo. Děti si vyráběly papírové andílky a ozdobily je stříbrnými, bílými a nablýskanými hvězdičkami.

Povídali jsme si o vánočních zvycích a tradicích. Rozkrajovali jsme jablíčko a se zatajeným dechem čekali, jestli se objeví hvězdička….objevila! Každý den se naše ouška zaposlouchala do vánočních písniček a koled. Společně jsme si zazpívali a zahráli na klavír. Štědrý večer všichni budeme trávit doma, společně s rodinou, ale jedno budeme mít společné – večeři. K výtečnému bramborovému salátu patří jedině kapr. Naše kapříky jste si mohli prohlédnout na nástěnce.

No a co nám udělalo tento týden největší radost ? Můžete hádat…zacinkal zvoneček… a…..JEŽÍŠEK ! Nakonec, i přes to, že jsme malinko někteří zlobili a někdo dokonce i neposlouchal, tak nám nadělil plno dárečků. Velká radost vykouzlila našim dětem úsměv a s novými hračkami si hezky vyhrály.

Po svačince nám udělalo radost mlsání cukrovíčka, které na ochutnávku přinesly paní učitelky.

Vánočním přáníčkem Vám všem chceme popřát krásné a klidné Vánoce, ať Ježíšek nezapomene na nikoho z vás, ať prožijete se svými dětmi ty nejkrásnější okamžiky. Udělejte si na sebe čas a uvidíme se společně v Novém roce 2022 !!

VAŠE BERUŠKOVÉ PANÍ UČITELKY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *