Týdenní téma u Berušek – „Zimní sporty“ (24.-28.1.2022)

Posted By on 28.1.2022

Blíží se doba zimních Olympijských her, proto jsme se natěšeně pustili do sportování. Cílem bylo seznámit děti se zimními sporty. Jsem si jistá, že spousta dětí všechno zná, ale najdou se i tací, kteří o různých sportovních odvětvích slyší poprvé. Nejenom, že jsme je dokázali pojmenovat, ale spoustu zimních sportů jsme si zkusili na vlastní kůži. Samozřejmě jenom „jako“, protože školka je místo plné her a fantazie. Ale překvapilo nás, kolik věcí si můžeme „osahat“ doopravdy. Tímto děkujeme našemu kamarádovi Ladičkovi, který se o své věci nebál a donesl nám na vyzkoušení hokejovou výstroj. Jelikož i můj syn hraje hokej, měli jsme výstroj i od něj. Kluci byli nadšení, avšak děvčátka si s radostí také vše vyzkoušela. Náš týden začal pracovně. Technikou voskovky a vodových barev jsme vyrobili pro bruslaře ledovou plochu a pak už každý sám, dle své fantazie, namaloval bruslaře – hokejistu, krasobruslařku………

Abychom si dokázali všichni představit, jak taková krasobruslařka vypadá a jak je náročná tato disciplína, využili jsme naši interaktivní tabuli a pustili jsme si záznam z youtube.com. Děti ani nedutaly, zjistily, že prvky, které krasobruslařka musí zvládnout jsou opravdu těžké a dokonce zjistily, že mohou tuto disciplínu provádět jak muži, tak smíšené páry 🙂

Společně s říkankou, jsme procvičili grafomotoriku – uvolnění zápěstního, loketního i ramenního kloubu:

VŠICHNI KLUCI, VŠECHNY HOLKY,

ROZTÁČEJÍ KOLA VELKÝ,

KRESLÍ SMYČKU DO LEDU,

JÁ TO TAKÉ DOVEDU.

Zábavou pro nás také bylo, vyrobit si lyžaře z ruličky od toaletního papíru.

K tomu nás doprovázela písnička s kytarou: „Na lyže“.

Další zimní sport, se kterým jsme se seznámili bylo sáňkování: hravou formou za pomocí orffových nástrojů jsme si zkusily rytmizovat tuto říkanku.

ZAPADALY STRÁNĚ, JEDE, KDO MÁ SÁNĚ,

I MY Z KOPCE JEDEM, JAKO FŮRA S LEDEM,

JAKO FŮRA MOUKY, DRŽTE SI KLOBOUKY.

Také se neustále učíme skládat puzzle, které máme vyrobené k danému tématu. Je to těžké, ale my to všechno zvládneme.

Součástí správné přípravy do školy je rytmizace a slabikování. Na téma zimní sporty jsme vyplňovali pracovní list. Kolik slabik, tolik puntíků?

Na závěr celého týdne jsme si nemohli nechat ujít společné sportovní závody. Celým pátečním dnem nás provázely všechny zimní sporty, ať už na obrázcích, nebo na videu, ale nejvíce jsme si to užili v reálu. Vyzkoušeli jsme lyžařský slalom a sjezd, slalom s hokejkami, střílení na brankáře, trefa do brány, krasobruslení jednotlivců i párů, curling, biatlon a skok do dálky na lyžích 🙂 všichni si poté zasloužili diplom a sladkou odměnu. Nejvíce však všechny potěšil pocit, že jsme se alespoň na chvíli stali součástí sportovního světa 🙂 Všechny ostatní fotky najdete na našich webových stránkách mstroubky.rajce.idnes.cz – Vaše p.uč. Mirka 🙂

Elda jako hokejista

Biatlon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *