BAREVNÝ PODZIM U BERUŠEK

Posted By on 30.9.2022

26.9. – 30.9

PODZIM

Vítáme vás vzácný pane, léto už má po práci,

sluníčko teď lístky barví, větřík dělá legraci.

Deštík chystá kapky deště, mraky snáší peřiny…

vítáme vás jednou ještě, buďte zdráv až do zimy.

Tato krátká říkanka nás všechny připravila na to, že za okny nám začíná podzimní období. Příroda se bude postupně vybarvovat všemi barvičkami a i my ve školce trénujeme jejich názvy. Od bílé barvičky až po černou. Většinou je děti poznají, ale najdou se mezi beruškami i tací, kteří si ještě barvičkami nejsou úplně jistí, proto je musíme pořádně procvičovat. Děti se ocitly v kouzelném lese, ve kterém bydlí víla podzimnička a pomáhaly jí s úklidem napadaných lístečků. Přiřazovaly k jednotlivým stromům listy podle barev. Na cestě po lese jsme potkali lesní víly, kterým vítr odvál sukýnky. Děti pracovaly s lepidem a krásné sukýnky pro víly vyrobily. To bylo radosti….

Hned v pondělí 26.9. za námi přijeli studenti z pedagogické školy, kteří k nám budou jezdit pravidelně až do jara a budou s dětmi pracovat. Vyrobili jsme slušivé náramky se jmény, aby oni věděli, jak se jmenujeme.

Během pohybové aktivity se nám povedlo uspat ježečka, kterého jsme vozili a houpali na padáku, spolupráce a vytrvalost se nám vyplatila. Procvičili jsme si celé tělo, naučili se skákat jako zajíček přes obruče a při pohybové hře na bublinku jsme si užili spoustu legrace. Aby děti cvičení bavilo, každý si vybral plyšáčka, se kterým rozcvičku zvládli všichni s radostí. A nakonec se nám hodila říkanka, ke které jsme vymysleli jednoduché pohybové ztvárnění…

NEVÍDÁNO, NESLÝCHÁNO, BERUŠKA CVIČÍ KAŽDÉ RÁNO.

NEJDŘÍV NOHY PROTAHUJE, DO VÝŠKY SE VYTAHUJE,

POTOM JEŠTĚ DŘEPY DĚLÁ, A´Ť JE JAKO RYBKA ČILÁ !

Ke každodennímu programu ve školičce patří logopedická chvilka, během které si procvičujeme jazýčky, tváře, obličejové svaly a učíme se správně dýchat. Tento týden jsme rozfoukávali větrníčky. Nácvik dlouhého výdechu a nádechu je velmi důležitý. Také jsme měnili intenzitu výdechového proudu tak, aby se všechny větrníky roztočily.

Pravidelně slavíme narozeniny i svátky našich berušek. Děti přinášejí ostatním dobroty, na kterých si společně pochutnáváme. Za všechny tyto drobnosti vám, rodiče, děkujeme. Tento týden jsme oslavili svátek s naším Míšou. Dostal sváteční čepičku, rozdal dětem bonbony, my jsme mu popřáli a odměnili drobným dárečkem.

Hudební chvilky patří k našim oblíbeným. V tomto týdnu jsme zpívali s klavírem, opakovali jsme písničku „POHODIČKA TADY JE “ a naučili jsme se písničku novou….POJĎ SI HRÁT….Děti dostaly do rukou žlutá plastová vajíčka z kinder čokolád naplněná různými drobnosti (rýže, mák, čočka, kamínky, písek atd…) a pomáhali paní učitelce s rytmem písničky a k tomu se snažili i zpívat. Nakonec jsme si danou písničku společně vytleskali.

Náplní pracovních a výtvarných činností bylo lepení a výroba dýňového strašidýlka z papírového tácku. Děti pomáhaly omotávat krepový papír okolo tácku a posléze dolepit předstříhanými tvary – oči, zuby.

Protože nám tento týden počasí moc nepřálo a nemohli jsme denně chodit na procházku, vyplnili jsme čas sledováním interaktivní tabule. Krteček a houby byl námět sledované pohádky. Povídali jsme si o tom, že na podzim v lese rostou houby a ptala jsem se dětí, kdo je chodí s rodiči, nebo prarodiči sbírat….dokonce některé děti dokázaly pár hub pojmenovat. Společně jsme si potom pastelkami vymalovali muchomůrky a suchohřiby.

V pátek jsme se rozloučili s vílou podzmničkou, popřáli si krásný víkend a už teď se těšíme, co nám přinese další nový týden.

Mějte klidné dny…p.uč. Olga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *