BERUŠKY – PEČUJEME O SVÉ ZDRAVÍ (14.11. – 25.11.)

Posted By on 6.12.2022

Už malé děti učíme, že je důležité o sebe pečovat, dobře jíst a dlouho spát, teple se v zimě oblékat a všem bacilům raději rychle zamávat !!Probrali jsme význam stravování. Jelikož naše Berušky mají s jídlem velký problém, spousta z nich nechce ve školce baštit, nic jim nechutná a hodně jídla vyhazujeme…..vysvětlovali jsme si, které jídlo je zdravé, které potraviny nám škodí a jaké vitamíny jsou důležité. Obrázky potravinové pyramidy dětem tuto problematiku názorně ukázaly. Z letáků si děti vystříhaly obrázky a roztřídily je podle důležitosti (na zelený papír potraviny prospěšné našemu zdraví a na červený papír nalepily dobroty, které nám sice chutnají, ale…znáte to, jak to je.

Paní kuchařky nás pozvaly na svačinku do školní jídelny a my si užili výborných lívanečků posázených ovocem. Pro děti to byl krásný zážitek. Prohlédly si školní kuchyni i jídelnu a zjistily, kde nám paní kuchařky každý den připravují jídlo.

Dalším důležitým návykem je správné mytí rukou. Před jídlem, po jídle, prostě neustále a dokola. Ve školce si při tom říkáme básničku….

TO JSOU PRSTY, TO JSOU DLANĚ, MÝDLO S VODOU PATŘÍ NA NĚ.

A PO MÝDLE DOBRÉ JÍDLO A PO JÍDLE ZASE MÝDLO.

Protože pokud si dobře ruce neumyjeme, máme na nich plno bacilů a to našemu zdraví také neprospívá. Děti si pomocí brčka a rozfoukávané tuše škaredé bacily vytvořily.

No a co děti nejvíce bavilo byly hrátky na lékaře a zdravotní sestřičky. Vytvořila jsem jim ordinaci, přichystala obvazy, špachtle, náplasti, injekční stříkačky, šátky atd…Postupně se berušky oblékaly do kostýmů a poskytovaly první pomoc, nejprve jsme léčili plyšáčky a potom sebe navzájem. Prozkoumali jsme také obsah lékárničky a měřili si teplotu digitálním teploměrem. Musím pochválit Olivku, která umí „profesionálně“ vázat obvazy. Děti také vypisovaly recepty a dávaly razítka.

Bavili jsme se i o nemocech a jednotlivých lékařích, ke kterým chodíme pro rady a na kontrolu (s ušima na ušní, s očima na oční atd..). A nepěknou kamarádkou, která nás ve školce neustále trápí a nechce se přestěhovat jinam je RÝMA.

TETKA RÝMA V NOSE BYDLÍ, MÁ TAM STŮL A MALOU ŽIDLI.

VYSMRKEJ JÍ Z NOSU VEN, NEŽ TI ZKAZÍ CELÝ DEN !

TETKA RÝMA MÁ ZLOU MOC, ZKAZIT DĚTEM DEN I NOC !

Spoustu dětí neumí správně smrkat. Proto jsme začali s nacvičováním a na pomoc jsme si přivolali malého Petříka, kterého jsme vymalovali pastelkami a potom mu přilepili papírový kapesník k nosu, aby se mohl správně vysmrkat.

Nakonec jsme s dětmi shlédli krátký příběh o nemocném mravenečkovi. Zazpívali si písničku s Maxim Turbulenc POLÁMAL SE MRAVENEČEK.

Přeji vám ať jste všichni zdraví !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *