BERUŠKY – NOVÝ ROK

Posted By on 6.1.2023

V pondělí 2.1. jsme společně s Beruškami přivítali Nový rok. Nemocné děti se vrátily do školky a všichni se s námi podělili o vánoční prožitky. O dárečky od Ježíška nebyla nouze a každému dítěti určitě splnil očekávání. Zopakovali jsme si, že se Ježíšek narodil v Betlémě a že za ním putovali Tři králové, aby mu vzdali holt. Nad Betlémem svítila hvězda, které se říká kometa. Děti si procvičily ručku tím, že malovaly ocas komety voskovkami.

Při pohybové chvilce jsme si zacvičili s hvězdičkami, protáhli si po vánocích zlenivělé tělo a unavené svaly.

Také jsme si pomlsali na linecké hvězdičce, kterou za odměnu dostal každý, kdo měl na ni chuť.

Také se děti učily, jak se jmenovali Tři králové. Jména Kašpar, Melichar a Baltazar si skoro nikdo nezapamatoval. Naučili jsme se vzpřímenou chůzi – úkolem bylo, aby nikomu z hlavy nespadla královská koruna. Každý si na památku takovou jednu korunu vyrobil a děti si ji odnesly domů.

U klavíru jsme si zazpívali písničku „My tři králové“

V pracovních činnostech si kombinací několika technik ztvárnili královské postavy na papír.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *