Sluníčka: Ptáci v zimě

Posted By on 26.1.2023

Povídáme si s obrázky, poznáváme a pojmenujeme ptáčky. Říkáme si, kteří odletěli do teplých krajin, kteří přezimují. Přečteme si pohádku O nenasytném vrabci, kterou si i nakreslíme. Vystřihujeme z papíru sýkorku, uděláme si ozdobu na kolíčku. Skládáme černou vránu z papíru. Technikou tupování vytvoříme ptáčka, ke kterému přilepíme krmítko ze špejlí, sníh z vaty a nasypeme do krmítka zrníčka.

Naučíme se novou hru Na vrabce: U naší tety na vesnici prali se vrabci o pšenici. Zobali, zobali, křičeli, kocoura Moura vzbudili.

Naučíme se píseň Usnul vrabec

Usnul vrabec u komína,

tichounce tam dřímá,

přilož, Jirko, ještě souček,

přilož, Jirko, ještě souček,

ať mu není zima.

Zahrajeme si hru Na hlídače.

Na vycházkách posloucháme, jestli uslyšíme štěbetat ptáčky a pozozujeme, jestli nějakého uvidíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *