BERUŠKY – ZIMNÍ SPORTY

Posted By on 3.2.2023

30.1. – 3.2.

POJEDEME NA LYŽE, ALE JENOM JESTLIŽE

VENKU ŘÁDNĚ NASNĚŽÍ, O TO TU BĚŽÍ.

KOMBINÉZY, ČEPICE,

DO SNĚHOVÉ VÁNICE,

PADALO NÁM VELOU NOC,

SNĚHU JE UŽ MOC.

Celý týden jsme s beruškami marně vyhlíželi, jestli nezačne chumelit. Jeden den už už to vypadalo že…….ale vločky jen poletovaly vzduchem a nevydržely. Hned totiž roztály. Povídali jsme si o sportování v zimě. Jiříček nám vypůjčil celou hokejovou výstroj, navlékl na sebe chrániče, rukavice a všichni si nasadili na hlavu hokejovou helmu. naučili jsme se používat hokejku a puk – stříleli jsme do branky a snažili se dát gól. Je vidět, že kluci byli v tomto směru zručnější než děvčátka a přesněji mířili. Lilinka přinesla lyže, lyžařské boty a také helmu. Ukázala nám, jak jí lyže sluší a dokonce nám popovídala o tom, jak jezdí s maminkou a tatínkem lyžovat.

Společnými silami jsme natřeli velký karton modro – bílou barvou a představili si, že je to sjezdovka. Pastelkami vybarvili lyžaře a snowborďáky a nalepili je. Také se děti dozvěděly, jak vypadají sněhové vločky a každý ji si pomocí vatové tyčinky a modré barvičky vyďobal.

Vyzkoušeli jsme si jak dělají krasobruslaři piruetky – nasypali jsme do plastového boxu hrubou mouku a postavičkami nalepenými na špejli děti malovaly vlnovky, kroužky atd….

Také jsme procvičovali ručku a modrou pastelkou jsme nakreslili kluziště a rýhy, které na něm zanechávají brusle.

Berušky se učily skládat puzzle, obrázek byl samozřejmě s tematikou zimních sportů.

Také nás v tomto týdnu navštívilo MD Šikulka a děti shlédly tři naučné pohádky.

A je pátek a sněžíííííííí!!!!!!Tak doufám, že nám snížek vydrží celý víkend a vy si s dětmi užijete plno zimní parády.

Mějte se krásně….vaše p. uč. Olga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *