Zvířátka a jejich mláďátka – Berušky

Posted By on 10.5.2023

Na jaře je naším oblíbeným tématem narození mláďátek u zvířátek. Učíme se poznávat základní domácí zvířata a názvy mláďat. Někomu se ještě docela pletou. Ale hráli jsme si na malé farmáře a vše jsme se snažili naučit. Od pondělí (2.5.2023) máme u Berušek ve třídě slečnu praktikantku Karolínku (studentku ze SPgŠ) Přerov a ta se s námi společně učí, jak to u nás chodí. Zapojuje se s dětmi do činností a snaží se pro ně vymýšlet program jako opravdová paní učitelka. Nejdříve jsem připravila pro děti pohádku „O koťátku, které zapomnělo mňoukat“ a od toho se pak odvíjely ostatní činnosti.

V ranním kruhu jsme si pak povídali o zvířátkách, které byly součástí příběhu, snažili jsme se při logopedické chvilce napodobovat jejich zvuky ( mééé, béééé, čičiči, bůůůů, haf…..). Motivovala jsem děti říkankou:

MOTÁM, MOTÁM KLUBÍČKO, PODÍVEJ SE BABIČKO,

UVIDÍME ZA KRÁTKO, CO VYVEDLO KOŤÁTKO.

Hráli jsme si na zvířátka, mláďátka, reagovali jsme na signály.

Součástí ranních her bylo i dechové cvičení, při kterém děti foukaly kuličku (kočičí klubíčko) do domečku.

Nezapomněli jsme ani na procvičení grafomotoriky (uvolnění celé paže a zápěstí), aby se nám lépe psalo 🙂

Děti si vyráběly králíčka a ovečku, u obou technik trénovaly jemnou motoriku, trpělivost a fantazii.

Také jsme malovali vodovými barvami a učili se je používat tak, aby se nám barvy nemíchaly do sebe. Velmi se nám „koťátko“ povedlo.

S veselou písničkou „Krávy, krávy“ a „Běží liška k táboru“ jsme si zpestřili dopoledne. Vše za doprovodu kytary nebo klavíru.

S paní učitelkou Karolínou si děti prohlédly obrázky a naučily se názvy zvířat. Využili jsme tyto obrázky ke hře s Bee botem (elektronická programovací hračka)

Všechno se nám povedlo a už se těšíme na další týden plný her a zábavy.

Vaše p.uč. Mirka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *