Sluníčka: Naše mateřská škola

Posted By on 15.9.2023

Na začátku školního roku si povídáme o zážitcích z prázdnin, o kamarádech ve školce. Připomínáme si pravidla chování v mateřské škole. Dětem jsme zahrály maňáskovou pohádku O červené karkulce“. Seznamujeme se s prostorami školky, školní zahrady a nejbližšího okolí.

Vykreslili jsme si svou značku, vystřihovali a nalepovali jsme kytičky, vykreslili a vybarvili jsme si znak naší třídy – sluníčko. Děti procvičovaly ruku na pracovním listu – cesta do školky. Vykreslovaly jsme omalovánky. Nakreslili jsme si naši školku.

Zahráli jsme si pohybové hry: Na kočku a myš, Na peška, Na Budulínka a Na zajíčka.

Pozornost a paměť jsme si procvičili při Kimově hře, kdy děti poznávají chybějící předmět.

Zdravíme se v kruhu:

Dobrý den, dobrá den, dneska máme krásný den,

Budeme si spolu hrát, zpívat, cvičit, malovat.

Dobrý den, dobrý den, dneska zlobit nebudem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *