Sluníčka – téma „Můj kamarád ve školce“

Posted By on 15.9.2023

V tomto týdnu jsme u sluníček poznávali své kamarády. Prostřednictvím námětových her a tematicky zaměřených činností upevňujeme přátelství, pozitivní vztahy mezi dětmi a také dodržování pravidel, jež jsme si společně u sluníček nastavili. Poznáváme, tvoříme, hrajeme si s novými výtvarnými materiály, hračkami, didaktickými pomůckami, určenými již pro starší děti. Kresbu svého kamaráda jsme využili jako diagnostický nástroj (Diagnostika postavy). Na konci našeho přátelského týdne: Víme, kteří kamarádi s námi chodí do školky, jak se jmenují naše paní učitelky i tety. Dovedeme, pozdravit, požádat o pomoc, poděkovat, rozloučit se. Snažíme se o dodržování pravidel, nebojíme se komunikovat s ostatními dětmi, učitelkami. Máme každý svůj „školácký“ pracovní sešit plný zajímavých úkolů. Zapojujeme se do činností v Mš společně s kamarády -tančíme ve dvojicích, hrajeme pohybové hry, modelujeme kamaráda z plastelíny, hrajeme si v námětových koutcích. Nástěnky už budou zdobit naše první výtvory.

PÁROVÝ TANEČEK: „Když máš svého kamaráda“

Když máš svého kamaráda na světě je hned ti líp.

Sám nic nejsi, nic nezmůžeš, sám si s ničím nepomůžeš.

Ve dvou se to lépe táhne, v tom je celý vtip, jooo, v tom je celý vtip.

Přítele že v nouzi poznáš, vždycky zjistíš nakonec.

Kamarád ti síly dodá a pomocnou ruku podá.

Ve dvou se to lépe táhne, to je známá věc, jooo, to je známá věc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *