Sluníčka: Téma „Zelenina“

Posted By on 21.9.2023

K tomuto tématu jsme si připravili výstavu zeleniny. Pojmenovali jsme si jednotlivé druhy, povídali jsme si, co jde vyrobit, uvařit, připravit. Proběhlo poznávání zeleniny všemi smysly: ochutnávka, poznávání hmatem i čichem. Upekli jsme si bramborové dukátky a cuketový perník. Recepty máme na nástěnce v šatně 🙂

Naučili jsme se báseň Mrkev, píseň Lečo, hádali jsme hádanky o zelenině. Ve výtvarných činnostech si děti vytvořily obrázek s hrachovými lusky, otiskovaly brambory do pytle, splnily úkoly na pracovních listech, vyrobily si mrkvičku ze sáčku, krepového papíru a stužky, vykreslovaly si omalovánky k danému tématu. Četli jsme si pohádku na pokračování: Zajíček hrdina.

Mrkev

Kdo má chytrou hlavičku,

denně chroupá mrkvičku.

Je to zdravé na oči,

s rýmou také zatočí.

Do polévky, salátu,

zůstane i pro tátu.

Lečo:

Rajčata se rozhněvala na zelenou papriku. Boj se vede bez milosti na syčícím rendlíku. A pepř pálí ze všech ráží, až se rendlík otřásá, na kusy je rozsekaná olomoucká klobása.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *