BERUŠKY – KARNEVAL

BERUŠKY
15.2. – 19.2.
TÉMA : KARNEVAL
Letošní karneval probíhal netradičně v každé třídě zvlášť. Nouzová koronavirová opatření nám letos nedovolila užít si karneval ve sportovní hale.

V pondělí si berušky vyrobily pomocí temperových barviček namazaných na prsty rukou a otištěných na tvrdém papíře barevnou škrabošku, kterou si po zaschnutí všichni vystřihli a ozdobili naši síť umístěnou na chodbě mateřské školy. Taky  jsme vyzdobili  klaunovi jeho obleček dolními oblouky (grafomotorický list).

Letos jsme karneval udělali tematicky – úkol zněl : PRAVĚK (a doba ledová).

V rámci pracovních dovedností si děti vyrobily ze samotvrdnoucí hmoty krásné náhrdelníky (korálky + mamutí zuby).

Karnevalové dopoledne probíhalo za zvuku písní pouštěných na interaktivní tabuli. Děti plnily úkoly zaměřené na pravěké dovednosti

-obtiskování mušliček a plastových dinosaurů do modelíny – pravěké fosilie, trilobiti
-přiřazování kamínků podle barev a velikostí
-skládání rozstříhaného obrázku s motivem pravěké ženy, mamuta
-vyhrabávání kostí z písku a následné očištění pomocí malířské štětky
-stavba jeskyně z dřevěných kostek
-lepení srsti na papírového mamuta
-chůze po stopách velkého pravěkého tvora
– hod kamenem na cíl (dinosaurus)
-přiřazování stínů (zvířata doby ledové)

Děti měly připraveny krásné kostýmy – proběhla promenáda masek a tanec kolem ohně za zvuků pravěkých neandrtálců. Všechny jsme vyfotili ve fotokoutku (s mamutem, oštěpem, dinosaurem).

Děti shlédly pohádku z večerníčku Mach a Šebestová – člověk neandrtálský a miniseriál O Človíčkovi.